La Biblioteca Dunărea de Jos au fost lansate două cărți ale profesorului Carmen Andrei
La Biblioteca Universității "Dunărea de Jos" din Galați au fost lansate două volume semnate de scriitoarea și profesoara universitară Carmen Andrei. Evenimentul, desfășurat într-un cadru prietenos, a fost moderat de un invitat special, iar alături de autoare au luat cuvântul eminescologul George Lateș și scriitorul Veaceslav Cușter.